20.11.17 - 24.11.17
Med 20. in 24. novembrom 2017 smo v Knjižnici Miklova hiša praznovali 25-letnico obstoja knjižnice v trenutnih prostorih. Ker je ta teden sovpadal še z enim pomembnim datumom, dnevom slovenskih splošnih knjižnic, ki je bil 20. novembra, smo se odločili praznovanje še razširiti.
Tako smo vam v ponedeljek, 20. novembra, ponudili dan brezplačnega vpisa - dan, ko so se lahko vsi, ki so se v Knjižnico Miklova hiša včlanili prvič, lahko za eno leto včlanili brezplačno. Poleg tega smo vam ob vodenem ogledu knjižnice pripravili še pogostitev, ki se je iz enkratne raztegnila v kar celotedensko.
V torek, 21. novembra, smo odprli razstavo Slovenskih TOP 10, v kateri izpostavili najbolj brane slovenske knjige zadnjih nekaj let ter vas hkrati povabili, da tudi sami ustvarite svoj slovenski top 10 in glasujete za vaše najljubše slovenske knjige - ne le leposlovje! Glasovanje traja še do 6. januarja 2018, nagrajenca pa čakajo lepe nagrade: brezplačna letna članarina in nova knjiga Milene Miklavčič Ogenj, rit in kače niso za igrače 2. del: Babice, hčere in vnukinje.
Sreda, 22. novembra, je potekala v znamenju domoznanstva. V vodenem ogledu po knjižnici smo vam predstavili knjižnično domoznanstvo, specializirano zbirko, kjer zbiramo, hranimo in končno izposojamo gradivo, ki vsebinsko zajema različne vidike življenja in dogajanja v Občini Ribnica, Sodražica in Loški Potok. V okviru predstavitve smo odprli tudi začasno razstavo »Ribniška himna«, ki zajema reprodukcijo izvirnih grafik akademskega slikarja Franceta Miheliča, ki so bile prvič razstavljene leta 1932 na Ljubljanskem velesejmu.
V četrtek, 23. novembra, smo vas povabili, da v knjižnico prinesete svoje pametne telefone, tablice, prenosnike in bralnike, da smo si na individualnih svetovanjih pogledali, kako na teh napravah deluje virtualna knjižnica COBISS+, aplikacija mCOBISS ter spletna stran in aplikacija portala za izposojo e-knjig BIBLOS.
Petek, 24. novembra, pa je potekal v znamenju otrok: organizirali smo namreč poučni lutkovno-igrani muzikel za otroke z naslovom Peter Strah, v katerem sta nam Lucija Ćirović in Boštjan Štorman iz Gledališča iz desnega žepka predstavila zgodbo o Petru, fantu, ki se nauči, kako premagati strah. Foto: Vasja Zidar, Domen Češarek in Nastja Hafnar.